Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Maluchy potrafią być bardzo wybredne w kwestii jedzenia. Nie należy w nie jednak pod żadnym pozorem wmuszać posiłków – może to powodować późniejsze problemy związane z różnymi zaburzeniami – głównie psychicznymi – oraz prowadzić do nieprawidłowych nawyków żywieniowych.
Jesteś rodzicem małego niejadka? Zastanów się w takim razie nad tym, jak wprowadzić zdrowe przekąski dla dzieci do codziennego menu. Pozwolą one zapewnić malcowi niezbędną dawkę składników odżywczych, a wygodna forma sprawi, że nie będzie kłopotów z „karmieniem”. Nauka poprzez zabawę ma różne formy!
- Zdrowe przekąski dla dzieci przede wszystkim powinny być przyrządzane z naturalnych składników. Dzięki kreatywnym pomysłom łatwiej jest namówić malucha na zjedzenie warzyw czy owoców – niezbędnych do zapewnienia codziennej dawki witamin i minerałów. Kluczem do sukcesu jest również prostota.
- Mali smakosze z pewnością bardziej od wyszukanego przepisu na „specjalny” sos czy kremową zupę docenią wesołe postacie ułożone z owoców, kolorowe sałatki czy naturalny jogurt z kolorowymi bakaliami i posypką z czekolady (najlepiej gorzkiej, bo ma najwięcej wartościowych składników i dużo mniejszą zawartość cukru).
- Warzywa pokrojone w słupki – kawałki marchewki (obfitującej w beta-karoten), kalarepy, blanszowany brokuł, rzodkiewek czy ogórków (ważne, by nie podawać ich w towarzystwie pomidora) – dobrze jest podawać w towarzystwie dipu. Łatwo go przygotować z twarożku czy jogurtu greckiego połączonego z chrzanem bądź ziołami.
- Nieocenionym dodatkiem do posiłków może się też okazać keczup. W sklepach nie brakuje wersji
pozbawionych konserwantów. Kupując produkty dla dziecka warto szczególnie dokładnie czytać ich skład – w ten sposób można mieć pewność, że podajemy maluchowi wartościowe składniki.
- Słodycze dobrze jest przygotowywać samodzielnie. Jeśli nasz niejadek uwielbia słodki smak można na przykład przygotować wegańską galaretkę słodzoną fruktozą, krem jogurtowy z owocami i orzechami (tutaj należy pamiętać, że np. 1 migdał ma aż 7 kcal – stąd warto ograniczyć ilość). Z kupnych produktów można wybrać gorzką czekoladę, sorbety owocowe czy prażoną pszenicę z miodem (ponownie – trzeba sprawdzić skład, by upewnić się, że nie zawiera szkodliwych elementów).
- W diecie dziecka nie może brakować nabiału. Poza wspomnianym jogurtem naturalnym (można go dosłodzić miodem) zalecamy także zaopatrzenie się w serki wiejskie (na rynku dostępne są warianty o obniżonej zawartości tłuszczu a także serki z dodatkowym musem owocowym), maślanki, serki homogenizowane czy kefiry. Każdy taki nabiałowy produkt można wzbogacić o owoce, bakalie czy wiórki kokosowe. Jeśli maluch woli wersję wytrawną – rozwiązaniem będzie szczypiorek, posiekane rzodkiewki czy natka pietruszki.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Pozostaw Odpowiedź