All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Czy zdrowie intymne ma wpływ na samopoczucie kobiety?

783 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

O zdrowie trzeba dbać – wie o tym każdy. A co z kobiecym zdrowiem intymnym? Bez niego kobieta nie jest w stanie w pełni cieszyć się seksem, a na co dzień odczuwa różne nieprzyjemne dolegliwości. Wszystko to negatywnie wpływa na samopoczucie! Dowiedz się, jak dbać o zdrowie intymne!

Czy sprawy intymne mogą wpływać na samopoczucie?

Dbanie o zdrowie intymne jest bardzo ważne, bo w przeciwnym razie narażamy się na infekcje i choroby intymne. Zazwyczaj towarzyszą im różne dolegliwości: pieczenie i swędzenie, ból podczas stosunku lub oddawania moczu, upławy, suchość pochwy.

Wszystkie te objawy są bardzo nieprzyjemne i utrudniają codzienne życie. Praktycznie uniemożliwiają normalne funkcjonowanie! Dlatego jeśli zauważysz jakikolwiek z powyższych objawów, nie zwlekaj z wizytą u ginekologa – nieleczone infekcje mogą doprowadzić do poważnych powikłań, a nawet bezpłodności.

Higiena to podstawa!

Zawsze jednak lepiej jest zapobiegać i zmniejszać ryzyko zachorowań. Jednym z najważniejszych czynników, które maja wpływ na zdrowie intymne, jest higiena miejsc intymnych. Nie chodzi jednak tylko o regularne mycie!

  • Podmywaj się – jednak nie za często! Woda może przyczyniać się do wysuszania i zaburzeń flory bakteryjnej pochwy. Wystarczy podmywać się dwa razy dziennie (częściej w czasie okresu).
  • Używaj kosmetyków do higieny intymnej, ogranicz płyny i żele do kąpieli.
  • Noś bieliznę z naturalnych i przewiewnych materiałów.
  • Nigdy nie rób sobie irygacji pochwy!
  • Nie stosuj wkładek i podpasek zapachowych.
  • Tampony stosuj tylko wtedy, gdy tego wymaga sytuacja (np. podczas wizyty na basenie).

Dbaj o florę bakteryjną pochwy

Za zdrowie intymne odpowiada przede wszystkim właściwy skład mikroflory pochwy. W czasie zawirowań hormonalnych (np. podczas ciąży czy menopauzy, ale też w czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej) oraz osłabionej odporności (np. tuż po antybiotykoterapii) warto wspomóc swój organizm.

W odbudowie właściwej mikroflory pomoże Hydrovag – nawilżające globulki dopochwowe, wspierające rozwój dobroczynnych bakterii. Dzięki nim nabłonek pochwy będzie we właściwej kondycji i zmniejszysz ryzyko infekcji intymnych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie hydrovag.pl.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.