All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Zintegrowany System Zarządzania

664 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Sprawne zarządzanie w organizacji jest niezbędne, aby dobrze wykonywała ona swoje zadania i osiągała wyznaczone cele. W dużych i złożonych przedsiębiorstwach może to stanowić wyzwanie.

Aby ułatwić sobie to zadanie warto wdrożyć Zintegrowany System Zarządzania, który będzie obejmował kluczowe obszary działania firmy.

Co to jest Zintegrowany System Zarządzania?

Jest to połączenie procedur, praktyk działania i procesów w spójną politykę, która przyczyni się do skutecznego osiągania wyznaczonych celów oraz szybszego rozwoju firmy. Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania jest optymalnym rozwiązaniem dla biznesu, który zamierza zaimplementować systemy zarządzania w kilku obszarach.

Z czego składa się Zintegrowany System Zarządzania

Zazwyczaj podstawą tego systemu jest norma ISO 9001 (http://www.bureauveritas.pl/home/about-us/our-business/certification/management-systems/quality). Odpowiada ona za System Zarządzania Jakością. Norma ISO 9001 przyczynia się do usprawnienia działania organizacji i optymalizacji jej działania. SZJ pomaga też obniżyć koszty oraz zwiększyć przychody przedsiębiorstwa. Poza tym wiele organizacji w ramach Zintegrowanego Systemu Zarządzania wdraża także elementy ISO 14001, czyli Systemu Zarządzania Środowiskowego. System ten pomaga ograniczać zużycie energii, wody oraz surowców. Dodatkowo często elementem ZSZ jest System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy (np. OHSAS 18001) oraz System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO 27001. Ponadto w skład Zintegrowanego Systemu Zarządzania mogą wchodzić różne normy branżowe np. BRC.

Dlaczego warto wdrożyć Zintegrowany System Zarządzania?

Wdrożenie kompleksowego systemu zarządzania zwiększa dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa, a także niesie za sobą korzyści finansowe. Dzięki ZSZ działanie firmy jest bardziej uporządkowane, spójne i lepiej zorganizowane. Jednoznaczne określenie zadań i zakresu odpowiedzialności sprzyja wzrostowi jakości działań i produktów, a także poziomu obsługi klienta. Warto też zauważyć, że wprowadzenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania przyczynia się to umocnienia pozycji firmy na arenie międzynarodowej, a także poprawy jej wizerunku.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.