All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Związek na odległość – czy taka relacja ma rację bytu?

1.16K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W dobie ciągłej mobilności oraz ogólnodostępności nowych form komunikacji coraz częściej zdarza się, że naszą drugą połówkę poznajemy drogą internetową. Równie powszechne jest to, że względy praktyczne, takie jak zmiana pracy i związana z nią migracja zarobkowa sprawiają, iż konieczna jest rozłąka. Nie musi ona jednak oznaczać definitywnego rozstania – wiele par decyduje się bowiem na związek na odległość. Czy, i pod jakimi warunkami, jest to optymalne rozwiązanie? Trudno określić jednoznacznie.

Związek na odległość to forma, która posiada nie tylko wady, ale i zalety. Warto jednak zacząć od wymienienia głównych problemów, jakie wiążą się z tym tematem. Aspekty praktyczne, finansowe, emocjonalne, które jako pierwsze kojarzą się z tą formą relacji to przede wszystkim:

  • kwestia znacznych odległości – o ile posiadamy własny środek transportu zawsze można ją niwelować. Pozostaje jednak problem dopasowania harmonogramów – jeśli obie strony relacji pracują w różnych godzinach tudzież są pochłonięte dodatkowymi obowiązkami (jak opieka nad dzieckiem czy starszymi krewnymi). Naturalnie takie komplikacje zdarzają się również w przypadku par, które mieszkają razem bądź w bliskim sąsiedztwie, jednak łatwiej je rozwiązać;
  • koszty podróżowania do drugiej osoby – o ile nasz partner mieszka w sąsiedniej miejscowości łatwo jest znaleźć tanie połączenia, mniej wydamy też na paliwo. Problemy zaczynają się, gdy dzielą nas setki kilometrów czy nawet kilka krajów;
  • naturalnie wiąże się z tym też tęsknota, oraz inne negatywne emocje. Związek na odległość bardziej niż inne formy relacji partnerskich opiera się na zaufaniu oraz komunikacji. Fakt, iż przez większość czasu jest ona ograniczona do telefonu czy internetowych komunikatorów nie ułatwia sprawy. Do tego może dochodzić frustracja. Z czego wynika? Nie zawsze rodziny partnerów są w stanie zrozumieć ich bycie razem. Brak wsparcia ze strony najbliższych to kolejny emocjonalny kłopot obok tęsknoty oraz obaw dotyczących wierności drugiej strony.

Aby budować prawdziwie partnerską relację konieczne jest przebywanie z drugą osobą – i to na każdym etapie związku. Wszyscy potrzebujemy fizycznej bliskości, dlatego warto starać się, by wygospodarować środki finansowe oraz potrzebny czas na regularne widywanie się z ukochanym/ukochaną. Można powiedzieć, że prócz wypracowania zaufania potrzebne jest także nauczenie się przebywania w samotności. To zdrowa propozycja nawet jeśli nie pozostajemy w związku na odległość – i stanowi pewną zaletę tego typu relacji.

Ucząc się przebywać bez drugiej połówki możemy znacznie lepiej odkrywać swoje potrzeby, aspiracje, rozwijać się duchowo, kształtować pasje. Warto czas, w którym jesteśmy skazani na rozłąkę poświęcić na inne aktywności niż spotkania ze znajomymi w pubie czy bezmyślne przeglądanie stron internetowych. Dobrym rozwiązaniem może być także przysposobienie czworonoga. Warto dostrzec inną zaletę związków na odległość – znacznie trudniej wkrada się w nie rutyna. Rzadkie, ale interesujące spotkania pozwalają uniknąć monotonii. Łatwiej zafascynować się osobą, której spotkanie jest dla nas wyjątkowym momentem w tygodniu czy miesiącu.

zwiazek na odleglosc

Jakie osoby, prócz migrujących za pracą, najczęściej decydują się na związek na odległość? Wbrew pozorom nie wszyscy są do takiej formy zmuszeni. Powodem może być chęć nawiązania niezobowiązującej relacji, zmienność charakteru, potrzeba samotności, ale też problemy z bliskością spowodowane traumami wyniesionymi z poprzednich związków. W takich wypadkach właśnie sporadyczny kontakt z ukochanym, dopóki nie zapanujemy nad swoimi wewnętrznymi problemami jest optymalnym wyborem.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.